ED160 "Flirt 3" dla PKP Intercity - prezentacja w Katowicach

16 Wyswietleń
Published
Dnia 8.08.2015 r. w Katowicach PKP Intercity po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowało nowy pojazd ED160-005 "Flirt 3" wyprodukowanego przez firmę Stadler w konsorcjum z Newagiem. Podczas prezentacji można było dokładnie obejrzeć wnętrze pojazdu, poznać pracę maszynisty i konduktora, a w hali dworca przygotowano specjalne atrakcje dla dzieci, w tym m.in. malowanie twarzy, kolorowanki, malowanie farbami, quizy i konkursy muzyczne.

==============================­=========
► Subskrybuj ► http://bit.ly/szymsza1
► Facebook ► http://facebook.com/szymsza1
► Sklep ► http://szymsza1.cupsell.pl
► Kontakt ► szymsza1@onet.eu
==============================­=========

Pociąg "Flirt 3" o oznaczeniu ED160 to całkowicie nowy pojazd, wyprodukowany w Siedlcach przez Stadlera w konsorcjum z Newagiem. Docelowo powstanie 20 takich pojazdów do obsługi pociągów kategorii IC już od grudnia br. Składy będą kursował na czterech trasach:
- Warszawa - Bydgoszcz,
- Olsztyn - Warszawa - Kielce - Kraków,
- Gdynia - Bydgoszcz - Łódź - Katowice,
- Kraków - Łódź - Kutno - Poznań - Szczecin.

"Flirt 3" to EZT, czyli elektryczny zespół trakcyjny, składający się z ośmiu nierozłącznych członów, liczących razem nieco ponad 150 metrów. Jego prędkość maksymalna wynosi 160 km/h. Posiada on 60 miejsc siedzących w klasie pierwszej, 300 w klasie drugiej i 8 w przedziale restauracyjnym. Pociąg przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada podłogę na jednym poziomie, specjalną windę oraz przystosowaną toaletę. Dodatkowo pociąg posiada gniazdka elektryczne pod każdym siedzeniem, półki na większe bagaże w każdym wagonie, nowoczesny system informacji oraz klimatyzowane przestrzenie pasażerskie.

Katowice | 8.08.2015 r.
Kategorie
Miasta
Bądź pierwszym który skomentuje.