Moniuszko Odczarowany RDC

14 Wyswietleń
Published
Fragmenty koncertu który odbył się 9 maja 2019r w Muzycznym Studio Koncertowym PR RDC im. A.Osieckiej
To piękne pieśni Stanisława Moniuszki wybrane ze „Śpiewnika Domowego” w nowych, pięknych i często zaskakujących aranżacjach . Napisali je między innymi tak wybitni muzycy jak Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Marek Błaszczyk, Tomasz Dworakowski, Jarek Małys, Jacek Piskorz, Miłosz Wośko. Utrzymane są w rytmie samby, bossanovy i ballady jazzowej, brzmią uniwersalnie, bo aranżacje dały im nowe ponadczasowe życie. Są pięknymi piosenkami z gatunku tych, których słucha się całym sercem – niosą radość, zadumę i refleksję nad sensem życia, siłą miłości. Od zawsze, mimo zmieniających się epok, w których obowiązywały odmienne zwyczaje i zasady, jedno jest niezmienne - kochamy tak samo jak nasi dziadkowie i dla każdego z nas, ważne jest życie w szczęściu. Wykonawcami koncertu są Danuta Błażejczyk i zaproszeni przez nią wokaliści i śpiewacy: między innymi Monika Urlik ( która rozpoczynała swoją karierę śpiewając wspólnie z nami pieśni Moniuszki) i Ludmiła Małecka aktorka i piosenkarka, Kamil Bijoś młody wokalista, członek Grupy Sound&Grace, Mariusz Szaban – pianista i wokalista. Towarzyszyć im będzie pięcioosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem znakomitego pianisty Artura Grudzińskiego
Usłyszymy około 25 utworów St. Moniuszki, do tekstów wybitnych polskich poetów: „Prząsniczka” ( J. Czeczot), ,,Znasz li ten kraj” (A. Mickiewicz), ,,Dziad i baba” (J. I. Kraszewski), „Czy powróci” (J. i. Kraszewski) ,,Pieśń wieczorna” (Wł. Syrokomla), ,,Dumka” (J. Czeczot), ,,Zgadzanie się z wolą boską” (A. S. Krasiński)., „Ja ciebie kocham” Adam Asnyk „Dobranoc”( St. Jachowicz).
Pomysłodawcą i producentem projektu jest Fundacja „ Apetyt na Kulturę”, założona w 2006 roku przez piosenkarkę Danutę Błażejczyk. Głównym celem Fundacji jest wspieranie i popularyzacja przedsięwzięć kulturalnych z dziedziny literatury, teatru, muzyki, sztuk plastycznych, fotografii i filmu. Fundacja organizuje i finansuje projekty kulturalne i artystyczne (m.in. koncerty, spektakle teatralne, widowiska, wystawy, prezentacje artystyczne) oraz ustanawia i przyznaje stypendia pieniężne i nagrody dla artystów oraz szczególnie uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży.
Akompaniuje zespół muzyczny w składzie :
ARTUR GRUDZIŃSKI - fortepian
KONRAD KUBICKI– gitara basowa
ANDRZEJ BŁAŻEJCZYK – perkusja
PIOTR MALICKI - gitary
WIESŁAW WYSOCKI – flet, saksofony, instrumenty klawiszowe
Kategorie
Kabaret
Bądź pierwszym który skomentuje.