Szpital na ul. Polnej w Poznaniu - GPSK UM 2015r.

16 Wyswietleń
Published
Ulica Polna 33 w Poznaniu.
To tu rodzi się 2% Polaków. Jesteśmy największym szpitalem położniczym w Polsce. Rocznie prawie 7000 przyszłych mam decyduje się na poród w naszym szpitalu. Wielokrotnie przyjmowaliśmy na świat czworaczki i pięcioraczki.
W ramach opieki ambulatoryjnej dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie kobiety i jej dziecka od chwili poczęcia aż do samego momentu rozwiązania. Niesamowita więź matki i dziecka umacnia się już w oddziale położniczym.
Niestety nie wszystkie ciąże przebiegają prawidłowo i trwają pełne 9 miesięcy. Często dzieci tak bardzo śpieszą się na świat że rodzą się za wcześnie. Nowoczesny sprzęt oraz praca znakomitych specjalistów pozwala im mimo to dać szanse na zdrowy start. Udaje nam się uratować dzieci o wadze nawet 500g.
Każdy przedwcześnie urodzony i wymagający specjalistycznej pomocy noworodek w szpitalach na terenie Wielkopolski może zostać przewieziony transportem neonatologicznym do naszego szpitala – ośrodka najwyższego stopnia referencji.
Przyjmujemy także te noworodki, które z powodu pogorszenia się stanu zdrowia muszą wrócić do szpitala przed upływem pierwszego miesiąca życia. Diagnozujemy i leczymy zakażenia o nietypowej przyczynie i przebiegu, a w szczególności groźne dla życia infekcje układu oddechowego.
Pomagamy również parom, które mają problemy z poczęciem dziecka. Powstał tu pierwszy w Wielkopolsce program zapłodnienia pozaustrojowego. Dzięki procedurze in vitro ponad tysiąc par doczekało się upragnionej ciąży.
Rocznie wykonuje się tutaj blisko 10 000 zabiegów i operacji ginekologicznych. Nasz zespół specjalistów to prawie 250 lekarzy, a w tym aż 25 profesorów.
To w naszym szpitalu powstał narodowy program profilaktyki raka szyjki macicy oraz pilotażowy program testów w kierunku wykrycia wirusa HPV. Leczymy nowotwory szyjki macicy, endometrium, pochwy i jajnika.
Jako szpital kliniczny jesteśmy nowoczesną bazą dydaktyczną i naukową. Nie tylko szkolimy przyszłych lekarzy i położne ale też podnosimy kwalifikacje doświadczonego personelu medycznego.

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
To tu zaczyna się życie…
Kategorie
Miasta
Bądź pierwszym który skomentuje.